wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » TAŚMA LED - Paski led
KategorieKliknij i rozwiń

TAŚMA LED - Paski led

TAŚMA LED - Paski led

Oświetlenie led a w szczególności taśmy led, jest w ostatnim czasie jednym z najchętniej wykorzystywanym sposobem oświetlania mieszkań, restauracji, barów, sal bankietowych itp.
 

Taśma led  występuje w wielu kolorach: biały ciepły, biały zimny, zielony, czerwony niebieski, zielony, fioletowy itp.. W ofercie posiadamy taśmy dekoracyjne do podświetlania podwieszanych sufitów (bardzo modnych w ostatnich latach), jak również taśmę o większej mocy służąca do oświetlenia pomieszczeń.  Taśma LED dzielimy również ze względu na klasę szczelności: ip20 (bez silikonu - do suchych pomieszczeń), ip65 ( w silikonie do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności) oraz ip68 (na zewnątrz).Taśma led występuje w różnych gęstościach 30led/1m, 60led/1m, 120led/1m. Taśmę w zależności od gęstości można przecinać co 2,5cm, 5cm lub 10cm, ale zawsze co 3 diody. Jedynie w przypadku taśm 24V co 6 diód. 

 
Hitem ostatnich lat jest taśma led a w szczególności taśma led RGB. Np. taśma led RGB 30d/m; 150d/5m IP20 jest taśmą, którą bardzo często wykorzystuje się do podświetlenia z tyłu za telewizorem, w sypialni za zagłówkiem, w sufitach podwieszanych, umieszczając w specjalnym profilu do podświetlania pólek szklanych i tym podobnych. Taśma led rgb  jest o tyle innowacyjnym i nowoczesnym rozwiązaniem, że można nią sterować ( czyli zmieniać kolor ). Używa się do tego kontrolera RGB inaczej nazywanego sterownikiem RGB. Oznacza to, że taśma RGB może świecić na różne kolory, np.: czerwony, zielony, niebieski, biały, żółty, fioletowy, różowy, pomarańczowy itp. Ilość kolorów  na jaki może świecić taśma uzależniona jest od tego jaki  kontroler RGB zostanie zastosowany. W naszym sklepie www.premiumlux.pl w Warszawie mamy dostępne różnego rodzaju kontrolery RGB: radiowe i na podczerwień, jednostrefowe i wielostrefowe. Do prawidłowego działania taśmy RGB potrzebny jest sterownik RGB – kontroler RGB, oraz zasilacz 12V DC.
 
Prawidłowy montaż taśmy led:
 
- Na co można przykleić taśmę led? Najbezpieczniejszym sposobem montażu taśm led jest klejenie taśmy do profili aluminiowych, elementów metalowych, płaskowników lub do jakichkolwiek innych elementów, które mogą posłużyć jako radiator dla taśmy LED, dzięki czemu ciepło które oddaje taśma led będzie dobrze odprowadzane na zewnątrz. Zabieg ten wydłuży zdecydowanie żywotność taśmy.
- Montuj taśmę na gładkiej i równej powierzchni 
- Każda powierzchnia powinna być czysta, dobrze odtłuszczona, oraz sucha, dzięki temu taśma led nie będzie się odklejać.
- Wybieraj odpowiednią taśmę do warunków pracy. Nie wolno montować mocnych taśm w silikonie do profilu i zabezpieczać przesłoną, gdyż ciepło nie zostanie odprowadzone na zewnątrz, taśma będzie się przegrzewać i ulegnie uszkodzeniu po kilku tygodniach od montażu... Najmocniejsza taśma w silikonie jaką można zamontować w profil i go zamknąć to taśma 120 led smd 3528 Premium LED 9,6W i taką proponujemy montować np. pod szafkami w kuchni, gdyż emituje sporo światła, nie przegrzewa się w profilu, pasuje do wszystkich profili, światło rozkłada się równomiernie gdyż na jednym metrze bieżącym wykorzystane jest aż 120 diod led 3528.
- Zasilacz należy dobrać tak, aby miał ok. 20% zapasu, wtedy nie będzie się przegrzewał i wydłuży to jego żywotność. Jak połączyć taśmę z zasilaczem? Najprościej jest skręcić ze sobą przewody, pamiętając o kolorach (czerwony z czerwonym, czarny z czarnym). Zazwyczaj czerwony kabel to "plus" a czarny to "minus". Należy je zabezpieczyć za pomocą taśmy izolacyjnej lub termozłączki, pamiętając, że pary przewodów nie mogą stykać się ze sobą w żadnym momencie, zwarcie może uszkodzić taśmę i zasilacz. Takie podłączenie nie jest jednak zbyt trwałe, polecamy użycie kostek do przewodów elektrycznych owiniętych taśmą izolacyjną, lub połączenie lutownicze. Jeśli taśma nie jest zakończona kablami, można zastosować złączki (konektory) lub przylutować kable do taśmy. Lutowanie jest trwalsze, ale nie zawsze lutownica jest pod ręką, konektor wystarczy do zapewnienia prawidłowej pracy taśmy, nie wpłynie negatywnie na jej trwałość.
- Pamiętaj, nie wolno podłączać dłuższych odcinków taśmy led niż 5m. Czym mocniejsza taśma tym bardziej się grzeje i tym większy prąd przez nią przepływa, oraz tym większe spadki napięcia będą na końcu danego odcinka. Aby uniknąć spadków napięcia, można zasilać taśmę na początku i na końcu. 

Jeśli potrzebujemy zamontować dłuższy odcinek taśmy led, można zastosować dwa rozwiązania:
- montować odcinki o długości maksymalnej 5m równolegle do zasilacza
- jeśli mamy do zrobienia sufit gdzie łączna długość taśmy wyniesie np. 20m i ciężko będzie technicznie podłączyć każdy odcinek 5m równolegle do zasilacza 12V, można zastosować taśmę w jednym odcinku i równolegle z taśmą puścić kable o odpowiednim przekroju do mocy taśmy i np. co 3 metry wlutowywać się w taśmę przez całą długość taśmy. Dzięki temu zabiegowi napięcie na całej długości taśmy będzie równe, nie będzie na początku się przegrzewać, wydłuży to jej żywotność i na całej swojej długości będzie świecić z taką samą intensywnością...

 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Kontakt
  • Premium LED
    Al. Sikorskiego 3a, 02-758 Warszawa
    e-mail sklep.sikorskiego@premiumlux.pl


    NIP: 525-258-43-80
  • E-mail:sklep@premiumlux.pl
  • TelefonSklep internetowy 601-761-994
  • Godziny działania sklepuSklep internetowy - 24h Sklep stacjonarny i salon oświetlenia przy al. Sikorskiego 3a w Warszawie: - codziennie 7.00-17:45, - soboty 9-14:45 - niedziela - zamknięte
Chmura tagów
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl