wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Oświetlenie szynowe-szynoprzewody
KategorieKliknij i rozwiń

Oświetlenie szynowe-szynoprzewody

Oświetlenie szynowe-szynoprzewody

Lampy na szynę szeroki wybór i duże możliwości

Oświetlenie szynowe (lampy na szynoprzewód) są coraz częściej wybieranym produktem przez naszych Klientów. Jego największą zaletą jest możliwość samodzielnej konfiguracji nawet wiele czasu po zamontowaniu, jak również różnorodność dostępnych lamp na szynę.

Popularność lamp sufitowych szynowych sprawiła, że producenci projektują oprawy nie tylko w technicznym, geometrycznym stylu, ale również o większych walorach ozdobnych. Dobrym przykładem będą tu lampy na system szynowy Piza i Modena (czarna i biała) prężnie rozwijającej się marki Amore.

Ten typ oświetlenia cechuje szeroka uniwersalność. Lampy szynowe występują w całej gamie mocy, barw, w różnych wersjach stylistycznych. Te z szerokim kątem świecenia świetnie sprawdzą się jako oświetlenie główne, natomiast lampy z kątem wąskim doskonale zaakcentują np. obraz, rzeźbę czy ozdobną ścianę w pomieszczeniu. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szyny zgodne ze światowym standardem Global, dzięki temu na tej samej szynie możemy zastosować oprawy różnych producentów. Jest to obecnie najpopularniejszy standard umożliwiający wiele konfiguracji.

Oprócz lamp na szynoprzewód typu spot/reflektor możemy zastosować lampę wiszącą ,używając odpowiedniego adaptera. Dzięki temu oświetlenie szynowe salonie nabierze nowych, praktycznych i estetycznych funkcji.

Systemy szynowe jako oświetlenie powierzchni komercyjnych to również bardzo dobry wybór. Współczesne ledy mają coraz większą moc, jak i współczynnik oddawania barw wyższy niż 90%. Lampa taka sprawdzi się w sklepie z odzieżą,w butiku, w galerii czy wszędzie tam, gdzie ekspozycja musi być dobrze doświetlona i podkreślać atrakcyjność oświetlanego przedmiotu. Warszawskie Targi Sztuki Dostępnej oświetlone były lampami LED typu szynowego, co świadczy o tym że nawet najbardziej wymagający Klienci jak artyści doceniają jakość nowej technologii. Przy wysokim suficie istnieje możliwość zwieszenia systemu szynowego tym samym przybliżając źródło światła do eksponowanej przestrzeni. Szynoprzewody występują również w wersji wpuszczanej, tzw. podtynkowej. Stają się wtedy niemal niewidoczne, a na pierwszym planie jest atrakcyjna oprawa szynowa.

Przebojem ostatnich sezonów są systemy magnetyczne. Dzięki zastosowanemu magnesowi przemieszczanie lub dokładanie lamp jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej, a zastosowane napięcie 48 V jest bezpieczne dla człowieka.

Szyna magnetyczna jest cieńsza i delikatniejsza, czyli mniej widoczna niż tradycyjna, a różnorodność dostępnych opraw pozwala tworzyć ciekawe konfiguracje np. linia światła zlicowaną z sufitem, a następnie dyskretne, delikatne reflektory lub większe, mocniejsze z dużą mocą świetlną.

 

 


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
Brak produktów ...

Oświetlenie szynowe - szynoprzewody - LUXSYSTEM


LUXSYSTEM-1F - system szynowy jednofazowy

System szynowy luxsystem-1f to system jednofazowy. Oznacza to, że system zmontowany za pomocą szyn i akcesoriów jednofazowych, może być włączany wyłącznie jako całość - nie ma możliwości włączania włącznikiem podwójnym jednej części lamp lub drugiej - całość włączana jest jednym włącznikiem jedno-klawiszowym.
Oczywiście istnieje możliwość zamontowania dwóch niezależnych systemów obok siebie, które przytulone do siebie, ale nie złączone będą stanowiły niejako całość ale będą mogły być zapalane oddzielnie.
W systemie jednofazowym, szynoprzewody posiadają w zestawie przyłącza oraz zaślepki końcowe, więc nie ma konieczności zamawiania ich oddzielnie. Szynoprzewody można zasilać na początku przyłączem z zestawu, lub zamiast tego przyłącza można wstawić zaślepkę a zasilanie podać do łącznika 180 stopni długiego z przyłączem lub łącznika 90 stopni które również posiada przyłącze.
Szynoprzewody można montować nawierzchniowo do sufitu lub zawieszać je na linkach (zawiesiach).
System szynowy luxsystem-1f jest systemem jednofazowym - trzy torowym - nie jest symetryczny, kątowniki skręcają wyłącznie w jedną stronę i nie ma możliwości domówienia łączników 90 stopni skręcających w drugą stronę.
System szynoprzewodów luxsystem-1f jest systemem bezpiecznym, trzy - torowym z uziemieniem co odróżnia go od rozwiązań naszej konkurencji, która oferuje rozwiązania niebezpieczne dwu-torowe - bez uziemienia. Nie daj się oszukać zapytaj sprzedawcę czy szynoprzewody posiadają uziemienie. Kup bezpieczny system.
Do systemu można zakupić u nas wiele modeli opraw na szynę z wymiennym źródłem światła i oferta jest ciągle rozbudowywana.
Każdy kto chce zobaczyć na żywo jak wygląda ten system, może odwiedzić nasz sklep stacjonarny w Warszawie przy ul. Bartycka 116 i sprawdzić czy jest to rozwiązania którego szuka. Obsługa doradzi wybór odpowiednich akcesoriów oraz dobierze żarówki led.

 

LUXSYSTEM-3F - system szynowy trzyfazowy

System szynowy luxsystem-3f to system trzyfazowy. To wcale nie oznacza że potrzebne jest zasilanie 3-fazowe, w tym przypadku faza = strefa. Oznacza to, że system zmontowany za pomocą szyn i akcesoriów trzyfazowych, może być włączany włącznikiem dwu lub trzyklawiszowym i można z niego uzyskać do trzech niezależnych stref. Przynależność poszczególnych lampek do odpowiednich stref ustawia się pokrętłem na adapterze każdej lampki. Upraszcza to eksploatację, gdyż w każdej chwili bez konieczności wzywania elektryka, można samodzielnie przestawić pokrętło na lampce i zmienić strefę danej lampki.
W tym systemie każdy element sprzedawany jest oddzielnie. Szyna nie zawiera przyłącza ani zaślepki więc trzeba dobrać odpowiednią ilość i zakupić.
W tym systemie jest wiele akcesoriów takich jak: szynoprzewody, zaślepki, przyłącza, narożniki, łączniki, zawiesia oraz oczywiście oprawy na szynę z wymiennym źródłem światła.
System trzyfazowy jest kompatybilny z systemem Global.


OPRAWY LUXSYSTEM na szynę

W naszej ofercie znajdziecie Państwo wyłącznie oprawy z wymiennym źródłem światła. Jest to świadome działanie, gdyż z naszego doświadczenia wynika, że oferowane na rynku oprawy na szynę z wbudowanymi ledami są bardzo złej jakości, nie spełniają żadnych norm jakości i są bardzo awaryjne. Dodatkowo stosowane w nich komponenty zazwyczaj są nietypowe i w przypadku awarii ciężkie do dokupienia. Co w efekcie może grozić Państwu w przypadku ich zakupu wymianą wszystkich lampek w przyszłości na nowe
Dlatego z pełną odpowiedzialnością radzimy Państwu zakup opraw na wymienne źródła światła, w tym przypadku w przypadku awarii żarówki wystarczy ją wymienić na nową i użytkować cały system dalej.
Kontakt
  • Premium LED
    Al. Sikorskiego 3a, 02-758 Warszawa
    e-mail sklep.sikorskiego@premiumlux.pl


    NIP: 525-258-43-80
  • E-mail:sklep@premiumlux.pl
  • TelefonSklep internetowy 601-761-994
  • Godziny działania sklepuSklep internetowy - 24h Sklep stacjonarny i salon oświetlenia przy al. Sikorskiego 3a w Warszawie: - codziennie 7.00-17:45, - soboty 9-14:45 - niedziela - zamknięte
Chmura tagów
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl